کلینیک بهروان » نوروتراپی » مرکز نوروتراپی در تهران
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مرکز نوروتراپی در تهران

نوروتراپی به مجموعه روش های درمانی ای اطلاق می شود که برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های روحی و روانی و جسمی نیز بکار گرفته می شود.

در این روش درمانی با تصحیح عملکرد مغز می توانند انواع اختلالات روانی را درمان کنند.

تکنیک های مختلفی که در نوروتراپی مورد استفاده قرار می گیرد از این قرار است: نوروفیدبک، بیوفیدبک و تحریک الکتریکی و مغناطیسی فرا جمجمه ای.

نوروتراپیست کیست؟

نوروتراپیست پزشکی است که توانایی بکارگیری انواع تکنیک های درمانی را در  حوزه نوروتراپی دارد و می تواند بهترین نتایج درمانی را برای افراد رقم بزند.

روانشناسان و روانپزشکان با گذراندن دوره های نوروتراپی می توانند انواع تکنیک های درمانی نوروتراپی را انجام دهند و به آن ها نوروتراپیست گفته می شود.

مراکز نوروتراپی

نوروتراپیست کیست؟

موارد کاربرد نوروتراپی

انواع تکنیک هایی که در نوروتراپی وجود دارد می تواند به درمان انواع مختلفی از بیماری روانی کمک کند که مهم ترین آن ها موارد زیر هستند:

 • درمان افسردگی

  در مواردی مشاهده می کنیم که فرد به افسردگی دچار است و این وضعیت به درمان های دارویی مقاومت نشان می دهد. در این موارد مهم ترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که از تکنیک های نوروتراپی کمک بگیرید زیرا به درمان قطعی افسردگی های مقاوم به درمان کمک می کنند.

 • درمان اضطراب

 • درمان اختلال بیش فعالی

 • اختلالات به خواب

 • درمان انواع دردهای مزمن

 • درمان کاهش توانایی یادگیری و یادآوری

  در واقع با تکنیک های نوروتراپی به درمان اختلالات شناختی کمک می کنند.

 • درمان بیماری صرع

 

بیشتر بخوانید
تحریک الکتریکی فراجمجمه ای

عوارض نوروتراپی

علیرغم این که این روش درمانی از جمله روش های نوینی محسوب می شود که همچنان روند تحقیق و پژوهش روی آن انجام می شود اما خوش بختانه در تمامی سال هایی که این روش درمانی برای افراد مختلف بکار گرفته می شود شاهد هیچ گونه عوارض و پیامد منفی نبوده ایم.

بنابراین افرادی که برای انجام این روش درمانی اقدام می کنند می توانند بدون نگرانی و دغدغه در این مسیر درمانی گام بردارند.

نوروتراپیست

کلینیک روانشناسی بهروان راد

هزینه نوروتراپی

هزینه ای که برای درمان اختلالات مختلف با روش های نوروتراپی دریافت می شود بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود. مثل:

 • تعداد جلساتی که لازم است فرد در آن ها شرکت کند تا نتیحه درمانی لازم حاصل شود. در واقع با توجه به میزان مشکلاتی که افراد با آن روبرو هستند تعداد جلسات مختلفی برای آن ها باید برگزار شود. به همین دلیل هزینه های درمانی کاهش یا افزایش خواهد داشت.
 • نوع تکنیکی که انتخاب می شود: همانطور که گفتیم تکنیک های مختلفی زیر مجموعه نوروتراپی محسوب می شود که هر کدام از تکنیک ها هزینه های مخصوص به خود را دارد. مثلا هزینه های نوروفیدبک با سایر تکنیک ها تفاوت هایی با هم دارند.
 • نوع ابزارآلاتی که در روند درمان و تکنیک های نوروتراپی بکار گرفته می شود. در روند درمان دستگاه های مختلفی بکار گرفته می شود که در تعیین هزینه ها نقش دارند.
 • میزان تخصص پزشک متخصصی که قرار است روند درمان را اجرا و مدیریت کند: بسیاری از پزشکان از تخصص بالا تری برخوردار هستند و طبیعی است که میزان هزینه ها در نزد متخصصین عالی رتبه بیشتر باشد.
 • محل جغرافیایی مطب یا مرکز درمانی ای که بدان جا مراجعه کرده اید: در شهر تهران هزینه های درمانی نسبت به سایر استان ها و شهرها تفاوت هایی چشمگیر دارد. اما به هر حال هزینه های درمانی چندان زیاد نیست که افراد نتوانند از پس هزینه های آن برآیند.
بیشتر بخوانید
هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که روش های درمانی نوروتراپی به دلیل آثار و نتایج درمانی ای که دارند بهترین گزینه درمانی محسوب می شوند و نسبت به نتایج هزینه های معقولی برای آن ها تعیین می شود.

جمع بندی

در این مقاله تمامی تلاش مان بر این بودن که بتوانیم یکسری اطلاعات جزئی و دقیق را در اختیارتان قرا دهیم. در صورتی که ترغیب شده اید از این روش درمانی کمک بگیرید بهتر است که در ابتدا به بهترین نورتراپیست و بهترین مرکز درمانی برای درمان های نورورتراپی مراجعه کنید.

زیرا علیرغم این که نوروتراپی روش درمانی موفق و بی خطری است باید به دست کسانی انجام شود که از تخصص بالایی برخوردار هستند و می توانند بهترین نتایج درمانی را حاصل کنند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

Call Now Button