کلینیک بهروان » درمان با نوروفیدبک » هزینه نوروفیدبک چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

درباره هزینه این روش نوین درمانی نوین که در بهبود طیف گسترده ای از اختلالات روانی بسیار موثر است اگر می خواهید بدانید باید تحقیقات فراوانی انجام دهید تا بنا به نوع دستگاه نوروفیدبک و خدماتی که دریافت می کنید مبلغی پرداخت می کنید به صرفه و ارزش مند باشد.

عموماٌ بنا به دلایل مختلفی پاسخ های متعددی از سوال ” میزان هزینه نوروفیدبک چقدر است؟ ” دریافت می کنید که خوشایند نیست و بیشتر موجب گیجی و سردرگمی می شود. البته توجه داشته باشید این جمله بدین معنی نیست که هر مرکزی هر طور که بخواهد برآورد هزینه دریافت کند و بر اساس آیین نامه های مصوب و یکسری از پارامتر های مشخص می توان به محاسبه میزان هزینه ها دست یافت. به همین دلیل بر آن شده ایم تا اطلاعاتی در مورد میزان هزینه این نوع روش نوین در درمان مشکلات روانی، با توجه به مطالعات انجام شده از منابع مختلف معتبر و علمی در اختیارتان قرار دهیم.

کاربرد نوروفیدبک

با کمک نوروفیدبک طیف وسیعی از اختلالات روانی درمان می شود.

نحوه انجام فرایند درمان و هزینه نوروفیدبک

در مورد این نوع از روش درمانی نوین که تمامی مراحل آن با کمک به روز ترین تکنولوژی انجام می شود لازم است بدانید که دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتری از طریق سیگنال های که به آن ها متصل است به بدن بیمار وارد می شود با کمک این تکنیک می توان اطلاعات مورد نیاز را از مغز بیمار گرفت و سپس با ارزیابی آن ها آموزش های لازمه در جهت رفع خطا های از این دست استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
تاثیر نوروفیدبک برای ورزشکاران

به طور کلی نوروفیدبک بازخوردی  مستقیم از هر گونه امواج و فعالیت های مغزی افراد است. پس در مورد مبحث هزینه های مرتبط با آن فرد در مدت زمان محدودی حدود  -40 -20 دقیقه بر روی صندلی نشسته است و سعی می کند هر گونه واکنشی را دریافت و سپس خطا های آن را درمان کند در این مدت سنسور های مخصوصی که نام برده شد به قسمت سر بیمار وصل می شود و از طریق صفحات نمایش مخصوص اطلاعات لازم را به درمانگر می دهد و این امکان را فراهم می کند که وی بفهمد مشکل اساسی بروز این عارضه از کجا نشات می گیرد.

یکی از متخصصین این حوزه درمانی که همان نوروتراپیست ها هستند که در مراکز نوروتراپی معتبری مشغول به فعالیت است اذعان دارد، قیمت هر جلسه نوروفیدبک بسته به میزان اثر بخشی آن و مطلوب بودن نتیجه منتج از آن است. خبر خوب این که تا کنون که تاثیر بسیاری بر روی افراد مبتلا به اختلال اضطراب، اختلال خواب  و … بر جای گذاشته است و در طی یک الی دو جلسه این میزان از برآیند آن بسیار شگفت انگیز است تا حدی که درمانجو اظهار می کندکه پس از این تعداد جلسات دیگر نیازی به ادامه درمان ندارد اما با توجه به شرایط فیزیکی و روحی و صلاحدید نوروتراپیست جلسات آن را قطع را تمدید می کند.

توضیحات خانم دکتر رادفر در مورد نحوه کارکرد نوروفیدبک را بشنوید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه های نوروفیدبک کدام اند؟

همانطور که در مباحث پیشین نیز به کرات به آن اشاره کرده ایم قیمت این روش درمانی ممکن است بر اساس مولفه های متعددی متفاوت باشد.

  1. پس در گام نخست یکی از موثرترین فاکتور های دخیل در هزینه را می توان نوع اختلال روانی که درمانجو به دلیل رفع ان مراجعه کرده است در نظر گرفت که بنا به شدت و ضعف آن جلسات نوروفیدبک تجویز و انجام خواهد شد.
  2. میزان تخصص، تبحر و تجربه درمانگر نیز یکی دیگر از پارامتر های موثر و مهم در موفقیت آمیز بودن درمان و برآورد های هزینه است. از آن جایی که این نوع روش علمی جدیدی است پس افراد زیادی نیستند که مهارت انجام آن را دارند و محدود کسانی هستند که در این رشته تجربه و مهارت بالای داشته باشند که البته در مراکز معتبری هم مشغول به فعالیت هستند کسانی که سرشناس هستند را می توانید از نوع عملکرد و تجربه درمانجو های شان بشناسید.
  3. کمیت و کیفیت دستگاه و تجهیزات موجود در کلینیک نوروتراپی از دیگر مولفه های مهم محسوب می شوند.
  4. میزان شهرت و محبوبیت فرد متخصص یا مرکز نوروتراپی
بیشتر بخوانید
در مورد بیماری آلزایمر بیشتر بدانید

چند نکته مهم

  • *ذکر یک نکته الزامیست بهره مندی از مزایا نوروفیدبک با توجه به نوع انجام آن محدودیت های سنی را در پیش دارد که بسیاری از متخصصین این حوزه درمانی این زمان را به 4- 45 ساله ها تعلق داده اند و با توجه به میازن اثر بخشی و تحقیقاتی هم که اخیرا انجام شده است افراد در این سنین به نتیجه ای مطلوبی از درمان خود رسیده اند.
  • توجه داشته باشید که قیمت بالاتر برخی از مراکز نورتراپی به منزله کیفیت بیشتر خدمات آن ها نیست و گاها از روی عوامل دیگر مجبور به داشتن چنین نرخ های می شوند.
  • بهتر است بدانید این شیوه به صورت تدریجی اثرات خود را نمایان می کند و نباید زود عجله کنید و یا این که خدای ناکرده از ادامه جلسات درمانی دلسرد شوید.
  • آیا می دانستید بسیاری از ورزشکاران حرفه ای امروزه از این روش درمانی برای تقویت نقاقط ضعفی مغز خود استفاده می کنند به عنوان مثال: فوتبالیست ها و شطرنج باز ها هم برای کسب آمادگی به سراغ چنین روش های می روند تا بتوانند با شناخت توانایی خود نتایج مسابقات را دگرگون کنند.
  • از آن جایی که بسیاری از مردم به دلیل ناآگاهی های که در این زمینه وجود دارد از عواضر جانبی آن هراس دارند ویا اصلا اطلاعاتی در دست ندارند. باید گفت این نوع تکنیک جدیدی که وجود دارد به صورت کامل ایمن است و می توایند با اطمینان خاطر گامی در جهت انجام آن بردارید.
دستگاه کنترل نوروفیدبک

دستگاه درمانی نوروفیدبک

سخن پایانی

چنانچه از عارضه ای رنج می برید و نمی توانید به طرق مختلف به درمان آن بپردازید استفاده از روش نوروفیدبک را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که با هیچ گونه خطرات و عوارض جانبی شما را به توانمندی و اثرات مثبت بلند مدت می رساند و در مورد هزینه های آن هم نگران نباشید از فردی مطمئن و متخصص کمک بگیرید تا شما را در حفظ سلامتی تان یاری کند البته با دقت و تمرکز بسیاری اقدام به انتخاب نوروتراپیست کنید چرا که در غیر این صورت متضرر می شوید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

Call Now Button